Άρης - ΟΦΗ 1-0 - Ofi FC

Άρης – ΟΦΗ 1-0

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τον Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Σε ένα παιχνίδι αρκετά ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά, ο ΟΦΗ ήταν αυτός που είχε την κατοχή της μπάλας, χωρίς παράλληλα να απειλείται.

Με την πάροδο του χρόνου οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, είχαν δοκάρι στο 24′ με τον Moron, καταφέρνοντας τελικά να προηγηθούν στο 39′ με τον Darida.

Ο ΟΦΗ με ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου, πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης, φτάνοντας στην περιοχή του Άρη. Στο 78′ ο Phellype βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Cuesta, μετά από γέμισμα του Αμπάντα, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε, καθώς προηγουμένως ο διαιτητής είχε δώσει πλάγιο.

Στον χρόνο που απέμεινε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, η ομάδα μας συνέχισε να έχει την κατοχή, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει, με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

ΟΦΗ (Pepe Mel): Baumann, Larsson, Thorarinsson, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Gallegos (79′ Glazer), Abanda, Neira (64′ Phellype), Toral (73′ Riera), Dicko, Mosquera (64′ Bakic).