Ακολουθήστε την ομάδα

Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 1-0

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Αστέρα στο “Θ. Κολοκοτρώνης”, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Η πρώτη καλή στιγμή του ΟΦΗ ήρθε στο 9’, με τον Nabi να σουτάρει έξω από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα κόντραρε στον Suarez και πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.

Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα μας είχε μια ακόμη ευκαιρία, με τον Sardinero να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων μπλόκαρε.

Στο 13’ οι Αρκάδες βγήκαν στην αντεπίθεση, με τον Riera να σουτάρει από καλή θέση, αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Waterman.

Στο 24’ ο ΟΦΗ απείλησε ξανά, με τον Nabi να σουτάρει έξω από την περιοχή, μπλόκαρε όμως ο Παπαδόπουλος.

Στο 45’ ο Διαμαντής πήρε την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, όμως δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπαλογιάννη.

Στο 48’ ο Weiss σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα να διώχνει σε κόρνερ.

Στο 70ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Barrales να εκτελεί εύστοχα για το 1-0.

Στο 76’ ο ΟΦΗ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Selimovic δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 87’, με τον Γρίβα να σουτάρει εντός περιοχής και την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων της αντίπαλης εστίας .