Ακολουθήστε την ομάδα

Ατρόμητος – ΟΦΗ 0-0

Ισόπαλοι (0-0) αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Ατρόμητος, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό στάδιο Περιστερίου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Ο ρυθμός ήταν καλός από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως η πρώτη κλασική ευκαιρία καταγράφηκε στο 28ο λεπτό με τον Μανούσο να αστοχεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ένα λεπτό αργότερα, ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με τον Γρίβα, όμως το γκολ ακυρώθηκε, καθώς ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο 32’, ο Μuniz απέτυχε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας τη μπάλα πάνω στον Waterman, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Agayev σκόραρε για τον Ατρόμητο, όμως το γκολ του ακυρώθηκε, καθώς η μπάλα είχε βρει στο χέρι του πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Ο ΟΦΗ έχασε δυο σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθεί λίγο πριν τη λήξη α’ ημιχρόνου. Στο 40’ ο Weiss βγήκε τετ α τετ με τον Μανδά, χωρίς όμως να καταφέρει να τον νικήσει, ενώ στις καθυστερήσεις η κεφαλιά του Διαμαντή σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Η ομάδα μας αναγκάστηκε να αγωνιστεί με 10 ποδοσφαιριστές στο μεγαλύτερο μέρος του β’ ημιχρόνου, καθώς στο 52’ ο Mellado δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Ο Ατρόμητος, εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα, πίεσε κυρίως με τον Muniz, ο οποίος έχασε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει (55′, 57′, 60′, 66′).

Στο 94’ o ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, με τον Neira να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και τον Μανδά να μπλοκάρει.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Waterman, Weiss, Διαμαντής, Βαφέας, Selimovic (46’ Βούρος), Λυμπεράκης (70’ Κοροβέσης), Μπαλογιάννης (46’ Στάικος), Mellado, Neira, Sturgeon (84’ Τσιλιανίδης), Γρίβας.