Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-2

O ΟΦΗ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε το ανατρέψει και να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 επί του Ατρομήτου, στον μικρό τελικό του φιλανθρωπικού τουρνουά που διοργάνωσε η ΠΑΕ Βόλος.

Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ανήκε στην ομάδα του Περιστερίου, με τον Pisano να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου στο 21ο λεπτό.

Στο 47′ ο Κωτσόπουλος με σουτ εντός περιοχής, νίκησε τον Σωτηρίου, ανοίγοντας το σκορ για τον Ατρόμητο.

Στο 61′ ο ΟΦΗ είχε μια καλή στιγμή με το σουτ του Μπαλογιάννη να καταλήγει εκτός εστίας, ενώ στο 81′ ο Piric μπλόκαρε το σουτ του De Guzman.

Στο 90′ ο Μπαλογιάννης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο van Duinen με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για την ομάδα μας.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Σωτηρίου, Weiss (69′ Μαρινάκης), Διαμαντής (80′ Βούρος), Γιαννούλης (53′ Πασαλίδης), Λυμπεράκης (69′ Νοικοκυράκης), Μπαλογιάννης, Mellado, Neira (53′ De Guzman), Sardinero (46′ Κοροβέσης), Γρίβας (69′ Kamau), Castaignos (46′ van Duinen).