Ακολουθήστε την ομάδα

Ήττα με χρήσιμα συμπεράσματα

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Ατρόμητο σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό στάδιο Περιστερίου, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων ενόψει της έναρξης της νέας αγωνιστικής περιόδου 2020-21.

Στο α’ ημίχρονο η ομάδα μας είχε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει, ενώ παράλληλα δεν απειλήθηκε.

Στο 15’ είχε την πρώτη της καλή στιγμή με τον Vaz να αστοχεί σε τετ α τετ με τον Γιαννιώτη.

Στο 21’ ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμα ευκαιρία με τον Sardinero να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον Γιαννιώτη με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να επεμβαίνει σωτήρια για την ομάδα του στο πλασέ του Ισπανού.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Γκαργκαλατζίδης επιχείρησε να σουτάρει εκτός περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα άουτ, ενώ την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Στάικου στο 42’, με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη.

Στο β’ ημίχρονο, στο οποίο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, απόρροια των πολλών αλλαγών στις οποίες προχώρησαν οι δυο ομάδες, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία. Αντίθετα ο  Ατρόμητος παρουσιάστηκε βελτιωμένος και στο 60’ έκανε το 1-0  με κεφαλιά του Γούτα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.