Με γκολ του Ογκμποε στο 85′ 4η σερί νίκη ο ΟΦΗ!

Με γκολ του Μάριου Ογκμποε, στο 85′, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη στη Μυτιλήνη επί της Καλλονής με 1-2 και συνεχίζει την αήττητη πορεία του κάνοντας το 4Χ4 στο πρωτάθλημα της Football league.

Ο επιθετικός του ΟΦΗ ήταν η χρυσή αλλαγή, του Νίκου Παπαδόπουλου, στο παιχνίδι, πήρε την ασίστ απο τον Ράντι ο οποίος βγήκε στην πλάτη της άμυνας και πέτυχε το νικητήριο γκολ του ΟΦΗ!

Η Καλλονή προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα στο 24′ με το Ευαγγελιδάκη, αλλά ο ΟΦΗ βρήκε το σθένος να κάνει την ανατροπή. Αρχικά ισοφάρισε στο 37′ με τον Κώτσιο και ο Ογκμποε στο 85′ έγραψε το τελικό 1-2.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο ΟΦΗ αγχώθηκε, γιατί είχε τις ευκαιρίες να βάλει και άλλα γκολ, αλλά δεν το έκανε. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, τον βρήκε όμως νικητή με 1-2.

Διαιτητής: Φωτιάς

Καλλονή: Παπαδόπουλος, Ρεπετσάς, Σάββα, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Αποστόλου (68′ Σβόγιτς), Γιουκαρής (78′ Αγριμάκης), Λίταινας, Λαμπράκης, Σισέ (80′ Τριανταφύλλου), Σοφιανής.

ΟΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Μπόατενγκ (70′ Πάγκαλος), Πουρτουλίδης, Χαντί, Ράντι (90′ Νάστος), Μάνος, Μητρόπουλος (56′ Ογκμποε).

TO LIVE TOY AΓΩΝΑ

-Περίπου 500 φίλαθλοι στο γήπεδο παρακολουθούν την αναμέτρηση.

-Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες για το παιχνίδι.

-Σε πολύ καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Καλλονης.

Αναγνωριστικό παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς κάτι ιδιαίτερο στην αναμέτρηση και κάποια φάση μπροστά στις δυο εστίες.

10′ Κίτρινη στον Σισέ της Καλλονής, ο οποίος έκανε βουτιά και ζήτησε πέναλτι.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Ρεπετσά για σκληρό φάουλ στο Μάνο.

18′ Γύρισμα του Χαντί μέσα στην περιοχή, οι παίκτες του ΟΦΗ ζητούν πέναλτι σε χέρι του Σουλιώτη, αλλά ο διαιτητής Φωτιάς λέει όχι, παρά τις διαμαρτυρίες των παικτών του ΟΦΗ.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο, για σκληρό μαρκάρισμα.

Καλύτερος ο ΟΦΗ στο πρώτο 20λεπτο, έχει τον έλεγχο και ψάχνει τους διαδρόμους προς τη σφιχτή άμυνα της Καλλονής.

24′ To 1-0 για την Καλλονή, στην πρώτη της φάση στο παιχνίδι. Ο Λαμπράκης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ευαγγελιδάκης, μέσα απο την περιοχή ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους, κόντρα στη ροή του αγώνα.

25′ Προσπαθεί να απαντήσει ο ΟΦΗ με το Μάνο, αλλά ο επιθετικός του ΟΦΗ δεν προλαβαίνει τη μπάλα.

28′ Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Χαντί, όμως ο μεσοεπιθετικός του ΟΦΗ, δεν έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

37′ Ο ΟΦΗ ισοφαρίζει! Ο Κώτσιος με σούτ μέσα απο την περιοχή, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα! Φέρνει στα ίσια το παιχνίδι ο ΟΦΗ (1-1).

Δεν πανηγύρισε το γκολ ο Κώτσιος, ο οποίος πέρασε απο την ομάδα της Καλλονής και χειροκροτήθηκε.

Απο κόρνερ του Χαντί, η μπάλα έφτασε στον έμπειρο αμυντικό του ΟΦΗ, ο οποίος σημάδεψε σωστά και ισοφάρισε για τον ΟΦΗ, σε ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Γιουκαρή.

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

47′ Σούτ του Μητρόπουλου, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

50′ Απειλεί ξανά ο ΟΦΗ. Κεφαλιά του Μάνου, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

56′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φεύγει ο Μητρόπουλος και μπαίνει ο Ογκμποε. Πιο επιθετικός ο ΟΦΗ.

58′ Σούτ του Χατι, η μπάλα λίγο άουτ.

61′ Μεγάλη επέμβαση του γκολκήπερ Στρέζου του ΟΦΗ σε σούτ του Σισέ. Κρατάει το 1-1 ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ.

64′ Απαντάει με νέα μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ! Ο Χατί σε θέση βολής σουτάρει ο γκολκήπερ Παπαδόπουλος, διώχνει σε κόρνερ!

68′ Επικινδυνη κόντρα επίθεση για την Καλλονή με τον Σοφιάνη να βγαίνει τετ-α-τε με τον Στρέζο με τον γκολκήπερ του ΟΦΗ να διώχνει και πάλι σε κόρνερ.

70′ Ρίχνει και τον Πάγκαλο στην μάχη ο Νίκος Παπαδόπουλος, στην θέση του Μπόατεγκ, που έτρεξε πολύ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι!

85′ Το γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Ράντι στην πλάτη της άμυνας, βγάζει στον Ογκμποε, ο οποίος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!!! Το 1-2 για τον ΟΦΗ!

Ανατροπή για τον ΟΦΗ στη Μυτιλήνη!

88′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ώστε να κάνει το 1-3. Διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα της Καλλονής σε διαδοχικά σουτ του Μάνου και του Πάγκαλου! Ο ΟΦΗ είχε την ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι.

+90 Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το Μάνο, στο τετ-α-τετ να πλασάρει άουτ!

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1-2.  Ο ΟΦΗ παιρνει τη νίκη με 1-2.