Ακολουθήστε την ομάδα

ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης 0-2

Την ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Απόλλωνα Σμύρνης το απόγευμα της Κυριακής (6/12) στο «Θ. Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με τον Φατιόν να κάνει από κοντά το 0-1, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Bedinelli.

Στο 27ο λεπτό ο ΟΦΗ είχε την πρώτη του σημαντική ευκαιρία για την ισοφάριση. Ο Sardinero έδωσε στον Γρίβα, ο οποίος σούταρε εντός περιοχής, μπλόκαρε όμως ο Verhulst. Δέκα λεπτά αργότερα η ομάδα μας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γρίβα να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα και να πλασάρει, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 48’ ο Verhulst μπλόκαρε την κεφαλιά του Sardinero, ενώ το ίδιο συνέβη δυο λεπτά αργότερα στο πλασέ του Ισπανού έξω από την περιοχή.

Στο 68ο λεπτό ο ΟΦΗ έφτασε και πάλι κοντά στο γκολ με τον Sturgeon να περνά δύο αντιπάλους του, να δίνει στον Μπαλογιάννη, ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή και τον Verhulst να διώχνει με τα πόδια διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Δυο λεπτά αργότερα, κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Απόλλωνας πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Daouda να σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής και να νικά τον Σωτηρίου για το 0-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Weiss, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης (81′ Λυμπεράκης), Sakor (57 λ.τ. Στάικος), Μπαλογιάννης (73′ Βούρος), Neira, Sturgeon, Γρίβας (57′ Γιάννου), Sardinero.