ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-0 - Ofi FC

ΟΦΗ – Ατρόμητος 0-0

Μην καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος (0-0) με τον Ατρόμητο στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, για την 2η αγωνιστική των playouts του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς από τα πρώτα λεπτά, είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας και απείλησε μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Riera να σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής και τον Marchegiani να έχει απάντηση.

Στο 15′ ο Toral με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, ενώ στο 32′ ο Iseka βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Marchegiani, όμως ήταν άστοχος, με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι.

Στο 40′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Valencia, μετά από γύρισμα του Αθανασίου.

Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη ευκαιρία, με τον Toral να κάνει την κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και την μπάλα να καταλήγει άουτ. Στο 78′ ο Phellype δεν μπόρεσε να βρει στόχο μέσα από την περιοχή. Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει, χάνοντας δυο μεγάλες ευκαιρίες με Θεοδοσουλάκη και Αποστολάκη. Συγκεκριμένα, στο 83′ ο Θεοδοσουλάκης έφυγε στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, όμως ο Marchegiani ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα ο νεαρός επιθετικός έκανε τη σέντρα για τον Αποστολάκη, ο οποίος δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας.

ΟΦΗ (Τ. Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Abanda (79′ Thorarinsson), Mellado (67′ Αποστολάκης), Gallegos, Toral (60′ Bakic), Baku (67′ Phellype), Riera (79′ Θεοδοσουλάκης), Iseka.