Ακολουθήστε την ομάδα

ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1

Ισόπαλοι, με σκορ 1-1, αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Ατρόμητος στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των playouts της Super League.

Ο ΟΦΗ δεν μπήκε καλά στο ματς, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 16’ με τον Waterman να διώχνει εντυπωσιακά το σουτ του Γιακουμάκη, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας της ομάδας μας είχε απάντηση στην κεφαλιά του Galvao, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 44’ ο Muniz κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Waterman, μετά από ωραία συνεργασία των Γιακουμάκη και Μανούσου, όμως έπειτα από χρήση του VAR το γκολ ακυρώθηκε, καθώς ο Μανούσος ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Ο ΟΦΗ ήταν αισθητά βελτιωμένος στο β’ ημίχρονο και στο 53’ έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί, με τον Γιαννιώτη να διώχνει δύσκολα την κεφαλιά του Διαμαντή.

Στο 66’ ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι, έπειτα από χέρι του Salomon μέσα στην περιοχή. Ο De Guzman ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα μας.

Στο 90+3’ ο Χριστοδουλόπουλος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Ατρόμητο, μετά από σέντρα του Rabello, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Sakor, το σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Γιαννιώτη.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Waterman, Sakor, Διαμαντής, Βούρος, Κοροβέσης (60’ Λυμπεράκης), Μαρινάκης (87′ Βαφέας), Mellado, De Guzman, Solis (60′ Sturgeon), Γιάννου (60’ Weiss), Sardinero (72′ Γρίβας).