ΟΦΗ – Παναιτωλικός 1-0

Με το εύστοχα εκτελεσμένο πέναλτι του Luiz Phellype στο 28′, ο ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 1-0 του Παναιτωλικού στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Ο ΟΦΗ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την κατοχή της μπάλας από τα πρώτα λεπτά, ωστόσο ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που απείλησε πρώτος. Στο 4ο λεπτό ο Καρέλης βρήκε μέσα στην περιοχή τον Shengelia, ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Baumann να διώχνει.

Στο 25′ η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι, με τον Luiz Phellype να το εκτελεί τρία λεπτά αργότερα, νικώντας τον Καπίνο για το 1-0. Στο 45′ ο Βραζιλιάνος πήρε την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Toral, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ και το 1-0 να παραμένει.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να διαχειριστεί το προβάδισμά του μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, παίρνοντας τη νίκη.

ΟΦΗ (Pepe Mel): Baumann (46′ λ.τ. Σωτηρίου), Larsson, Βούρος, Bressan, Thorarinsson, Mellado, Glazer, Toral (67′ Neira), Baku (60′ Mosquera), Abanda (60′ Αποστολάκης), Phellype (83′ Dicko).