ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-2 - Ofi FC

ΟΦΗ – Παναιτωλικός 1-2

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τον Παναιτωλικό στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου.

Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, με τον Duarte να βγαίνει από δεξιά, να δίνει την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Pedro, ο οποίος σούταρε με το αριστερό και νίκησε τον Σωτηρίου για το 0-1.

Ο ΟΦΗ απείλησε στο 36′, με τον Dicko να κάνει τη σέντρα από δεξιά, όμως ούτε ο Mosquera, ούτε ο Bakic κατάφεραν να μπουν στην πορεία της μπάλας, με τον Τσιγγάρα να απομακρύνει την τελευταία στιγμή.

Τελικά το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47′. Ο Mosquera από αριστερά έδωσε στον Thorarinsson, εκείνος “γύρισε” στο ύψος της μικρής περιοχής στον Bakic, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Στεργιάκη.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καρέλης εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Duarte και από κοντά νίκησε τον Σωτηρίου για το τελικό 1-2.