Ακολουθήστε την ομάδα

Ισοπαλία κόντρα στον Παναιτωλικό

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Παναιτωλικός στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Στο 5ο λεπτό η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο ματς με τον Figueiredo να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον Knett, μετά από λάθος της άμυνας του Παναιτωλικού, αλλά να μην καταφέρνει να σκοράρει.

Στο 14’ ο Mazzola με κεφαλιά εντός περιοχής, μετά από σέντρα του Τζανακάκη, έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Waterman.

H ομάδα έχασε μια ακόμα ευκαιρία στο 20’. Ο Adil Nabi μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σούταρε, όμως ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού έδιωξε σε κόρνερ.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Mazzola, μπήκε στην περιοχή και προσπάθησε να γυρίσει, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Βούρου.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, αφού συμβουλεύτηκε το VAR, υπέδειξε πέναλτι. Στο 45+5′ ο Mazurek δεν αστόχησε, ανοίγοντας το σκορ για τον Παναιτωλικό.

Στο 60’, ο Vaz συνεργάστηκε εξαιρετικά με τον Figueiredo, ο οποίος άφησε την μπάλα για τον Neira, o οποίος μόλις είχε περάσει στο ματς. Ο Αργεντινός πλάσαρε και νίκησε τον Knett για το 1-1, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

ΟΦΗ (Γ.Σίμος): Waterman, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Βούρος (74’ Weiss), Μαρινάκης, Sakor (53’ Mellado), Στάικος, Nabi (53’ Neira) , Vaz (79’ λ.τ. Γρίβας), Sardinero, Figueiredo (74’ Γκαργκαλατζίδης).