ΟΦΗ - Πανσερραϊκός 4-0 - Ofi FC

ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 4-0

Με πρωταγωνιστές τους Iseka, Λαμπρόπουλο και Baku, οι οποίοι πέτυχαν τα γκολ της αναμέτρησης, ο ΟΦΗ πήρε μια μεγάλη νίκη με σκορ 4-0 απέναντι στον Πανσερραϊκό στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Στο ντεμπούτο του στον πάγκο του ΟΦΗ, ο Τραϊανός Δέλλας παρέταξε την ομάδα με τον Baumann στην εστία, τους Larsson, Βούρο, Λαμπρόπουλο και Thorarinsson στην τετράδα της άμυνας, ενώ στον άξονα ήταν οι Bakic και Gallegos. O Toral ήταν λίγο πιο μπροστά, πίσω από τον Iseka, με τους Baku και Riera να βρίσκονται στα δυο άκρα της επίθεσης.

Πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε δέκα λεπτά, ο ΟΦΗ κατάφερε να “κλειδώσει” από νωρίς το τρίποντο. Όλα άρχισαν στο 23ο λεπτό, με τους Baku – Iseka να συνδυάζονται ωραία στην περιοχή και τον τελευταίο να νικά με ωραίο πλασέ τον Chovan για το 1-0. Στο 29′ ο Λαμπρόπουλος έκανε από κοντά το 2-0, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 33′, μετά από ωραία συνεργασία των Toral και Baku, η μπάλα έφτασε στον Iseka, ο οποίος έκανε το 3-0 σε κενή εστία.

Ο Πανσερραϊκός προχώρησε σε τέσσερις αλλαγές με την έναρξη του β’ ημιχρόνου, παίρνοντας μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, είχε κάποιες τελικές, χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει. Στο 74ο λεπτό ο Phellype επιχείρησε ένα γυριστό σουτ εκτός ισορροπίας, με την μπάλα να φεύγει άουτ. Στο 79′ ο ΟΦΗ βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Baku να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει εύστοχα τον Chovan, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Baumann, Larsson (46′ Μαρινάκης), Βούρος, Λαμπρόπουλος, Thorarinsson, Bakic, Gallegos (81′ Glazer), Toral (60′ Neira), Iseka (71′ Phellype), Baku, Riera (71′ Αποστολάκης).