Ακολουθήστε την ομάδα

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ 0-3

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από δυσμενείς καιρικές συνθήκες ο ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 0-3 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φάσης των “16” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Λημνιό, ο οποίος με δυνατό σουτ, έπειτα από πάσα του Biseswar, έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και προσπάθησε να ισορροπήσει μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Έφτασε μάλιστα πολύ κοντά στο να προηγηθεί στο 18ο λεπτό, με τον Μάνο να σουτάρει σε τετ α τετ απέναντι στον Πασχαλάκη και τον Ingason να προλαβαίνει και να διώχνει την μπάλα.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με κοντινή προβολή του Λημνιού, έπειτα από ασίστ του Misic.

O ΟΦΗ προσπάθησε να “απαντήσει” στο 26` με το σουτ του Vaz να περνά ψηλά άουτ, ενώ το ίδιο συνέβη και στο 28` με τον Μάνο.

Οι Θεσσαλονικείς διπλασίασαν τα γκολ τους στο 32ο λεπτό με τον Biseswar να νικά τον Whalley, έπειτα από ασίστ του Misic, σκορ με το οποίο ολoκληρώθηκε το α` ημίχρονο.

Στο 56ο λεπτό ο Semedo σούταρε από πλεονεκτική θέση, έχασε όμως την ευκαιρία να μειώσει σε 1-2 για την ομάδα μας, καθώς ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ απέκρουσε με το ένα χέρι.

Στο 64` ο Akpom έκανε το 0-3 για την ομάδα του, σκορ με το οποίο ολoκληρώθηκε η αναμέτρηση.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Whalley, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Braun, Neira (81` Νοικοκυράκης) Στάικος, Τσιλιανίδης, Vaz (60` Mellado), Semedo, Μάνος (60` Figueiredo)