ΟΦΗ - ΠΑΣ Λαμία 1-1 - Ofi FC

ΟΦΗ – ΠΑΣ Λαμία 1-1

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Λαμία στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από νωρίς και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό και στην πρώτη φάση του αγώνα, όταν ο Acuna με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Baumann για το 0-1.

Ο ΟΦΗ πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και είχε τον έλεγχο του αγώνα, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 20’ με τον Koselev να αποκρούει το σουτ του Phellype. Στο 26′ ο Gallegos έγινε κάτοχος της μπάλας, “τροφοδότησε” τον Phellype μέσα στην περιοχή, ο Βραζιλιάνος όμως είδε ξανά τον αντίπαλο γκολκίπερ να του λέει “όχι”.

Το γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε τελικά στο 38′, με τον Neira να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 1-1.

Ο ΟΦΗ είχε την πρώτη του καλή στιγμή στο β’ ημίχρονο στο 48′, όμως το σουτ του Abanda μέσα στην περιοχή σταμάτησε στον Koselev.

Η ομάδα μας έχασε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία στο 88′, με τον Αποστολάκη να σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής και την μπάλα να περνά ψηλά άουτ, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

ΟΦΗ (Pepe Mel): Baumann, Larsson, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Abanda, Gallegos, Bakic, Neira (56′ Dicko), Toral (73′ Αποστολάκης), Mosquera (63′ Riera), Phellype (73′ Glazer).