Ολυμπιακός - ΟΦΗ 4-0 - Ofi FC

Ολυμπιακός – ΟΦΗ 4-0

Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό στο “Γ. Καραϊσκάκης”, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Η ομάδα μας παρατάχθηκε με τον Baumann στην εστία και τους Μαρινάκη, Βούρο, Γιαννούλη και Abanda να αποτελούν την αμυντική τετράδα. Στην μεσαία γραμμή ήταν οι Glazer και Gallegos, με τον Bakic λίγο πιο μπροστά, οι Baku και Αποστολάκης ήταν στα δυο άκρα της επίθεσης, με τον Iseka να βρίσκεται στην κορυφή.

Οι “ερυθρόλευκοι” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μασούρα, ενώ στο 10′ ο El Kaabi διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 34′ ο Podence έκανε το 3-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 58′ ο Φορτούνης.

ΟΦΗ (Pepe Mel): Baumann, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης (46′ Thorarinsson), Abanda, Glazer, Gallegos (46′ Mosquera), Bakic, Baku (81′ Riera), Αποστολάκης (62′ Jimenez), Iseka (62′ Phellype).