Ακολουθήστε την ομάδα

Ολυμπιακός – ΟΦΗ 3-0

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό στο “Γ. Καραϊσκάκης”, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον M’Vila. Ο Γάλλος με συρτό σουτ από το ημικύκλιο, μετά από πάσα του Valbuena, νίκησε τον Waterman για το 1-0.

Στο 28′ ο Στάικος με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Sa, ενώ στο 30′ ο μέσος της ομάδας μας σούταρε από την μεγάλη περιοχή, ήταν όμως άστοχος.

Οι “ερυθρόλευκοι” διπλασίασαν τα γκολ τους στο 37′ με τον Μασούρα, ο οποίος με κοντινό πλασέ νίκησε τον Waterman.

Στο 45′ ο Sturgeon βγήκε από αριστερά και σούταρε, με τον Sa να μπλοκάρει και το 2-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 56′ ο Στάικος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Στο 68ο λεπτό οι Πειραιώτες πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον El Arabi. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Μαροκινός έγινε κάτοχος της μπάλας και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα της εστίας του Waterman για το 3-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Waterman, Weiss, Selimovic, Διαμαντής (62′ Μίγγος), Λυμπεράκης, Κοροβέσης (62′ Γιαννούλης), Στάικος, Βαφέας (78′ De Guzman), Γρίβας, Sturgeon (78′ Castaignos), Γκαργκαλατζίδης (62′ Sardinero).