Παναθηναϊκός - ΟΦΗ 4-0 - Ofi FC

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 4-0

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 4-0 από τον Παναθηναϊκό στο “Απόστολος Νικολαΐδης”, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Η ομάδα μας ήταν αυτή που απείλησε πρώτη την εστία του Lodygin στο 2ο λεπτό, με τον Dicko να γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, να κάνει το σουτ και τον τερματοφύλακα των “πρασίνων” να διώχνει σε κόρνερ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Baumann είχε απάντηση στο σουτ του Duricic.

Στο 30′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Ιωαννίδη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 61′ ο Aitor διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, στο 69′ ο Palacios νίκησε με διαγώνιο σουτ τον Baumann για το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ιωαννίδης στις καθυστερήσεις.

ΟΦΗ (V. Dambrauskas): Baumann, Μαρινάκης (66′ Larsson), Βούρος, Πασαλίδης (40′ λ.τ. Καρώ), Thorarinsson, Abanda, Glazer, Mellado (79′ Neira), Gallegos (66′ Toral), Dicko (66′ Riera), Phellype.