Ακολουθήστε την ομάδα

Βόλος ΝΠΣ – ΟΦΗ 0-0

Ισόπαλοι, χωρίς σκορ (0-0), αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Βόλος σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό στάδιο, για την 1η αγωνιστική των play out της Super League.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα κύλησαν χωρίς να σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση από τις δυο ομάδες, ενώ το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε με μια μόνο τελική προσπάθεια από πλευράς ΟΦΗ. Συγκεκριμένα στο 44′ ο ΟΦΗ βγήκε στην αντεπίθεση, o Sturgeon βρήκε τον Kleiman αρκετά μακριά από την εστία του, όμως το σουτ του ήταν άστοχο.

Ο Βόλος είχε την πρώτη του ευκαιρία στο 48ο λεπτό, με τον Martinez να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Waterman.

Τρία λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Castaignos, η φάση όμως θεωρήθηκε ως μη γενόμενη, καθώς ο Ολλανδός ήταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 64′ η ομάδα μας προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή με τον Sardinero να τραυματίζεται και τον Sakor να περνά στη θέση του. Στο 90′ ο Νορβηγός επιχείρησε ένα μακρινό σουτ, με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να έχει απάντηση και το 0-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Waterman, Weiss, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Λυμπεράκης, Στάικος (74′ Γρίβας), Mellado, Sturgeon, Sardinero (λ.τ. 64′ Sakor), Castaignos (85′ Μπαλογιάννης).