Ακολουθήστε την ομάδα

Επιστροφή στη δράση με ήττα για την Κ19

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Η επιστροφή της Κ19 στη δράση δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα, καθώς η ομάδα μας ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 4-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Θ. Βαρδινογιάννης, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς, κερδίζοντας πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό, σε μαρκάρισμα του Χνάρη στον Τσέλιο εντός περιοχής. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, σημαδεύοντας το δοκάρι της εστίας του Μακατουνάκη, ενώ στην επαναφορά ο Kasemi απείλησε με κεφαλιά, με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση, διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 8’ με κοντινό σουτ του Τσέλιου, ενώ ο ίδιος στο 13’ νίκησε εκ νέου τον Μακατουνάκη, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν την πρώτη τους ευκαιρία στο ματς στο 34ο λεπτό, με τον Χνάρη να σουτάρει από δεξιά εντός περιοχής και τους «ερυθρόλευκους» να διώχνουν σε κόρνερ.

Στο 44’ ο ΟΦΗ είχε μια ακόμη καλή στιγμή, με τον Μπερικάκη να μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και να σουτάρει, όμως ο Παπαδούδης είχε απάντηση, με το 0-2 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο 51’ ο Kasemi με σουτ εντός περιοχής έκανε το 0-3 για τους «ερυθρόλευκους».

Στο 87ο λεπτό ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Γεωργαλή, χάνοντας σημαντική ευκαιρία για το 1-3. Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σούταρε, η μπάλα όμως σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Παπαδούδη, ενώ στην επαναφορά ο Βιτώρος αστόχησε σε κενή εστία.

Στις καθυστερήσεις ο Παπαδάκος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και νίκησε τον Μακατουνάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Χνάρης (56′ Αμανάκης), Γαϊτάνης, Σμπώκος, Σημαιάκης (73′ Βιτώρος), Βασιλάκης, Μπερικάκης (56′ Αποστολάκης), Λέλεκας, Κιζυλης, Μπέκου (81′ Γεωργαλής), Θεοδοσουλάκης (73′ Χαλκιαδάκης).