Ακολουθήστε την ομάδα

Φιλική νίκη εκτός έδρας με 6-0 για την Κ17

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Τη νίκη με σκορ 6-0 πήρε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ απέναντι στον Ραύκο, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Σωμαράκη. Στο 26’ ο Τζεβαμπινάς διπλασίασε τα γκολ του ΟΦΗ, έπειτα από ασίστ του Σημαντηράκη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Σωμαράκης έκανε το 3-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 65’ ο Φανουράκης βρήκε το δρόμο προς την αντίπαλη εστία για το τέταρτο γκολ της ομάδας μας, ενώ με τους Θεοδωσουλάκη (70’) και Αμανάκη (80’) να πετυχαίνουν από ένα γκολ, διαμορφώθηκε το τελικό 6-0.

Κ17 ΟΦΗ: Κιουπάκης (υπό δοκιμή), Κώττης, Χότζα, Βιτώρος, Γεωργαλής, Αμανάκης, Σημαντηράκης, Κλάδος, Σούλτς (υπό δοκιμή), Σωμαράκης, Τζεβαμπινάς.

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Θαλασσινός, Χωραϊτης, Σαλούστρος, Αποστολάκης, Καρανδινός, Σαντοριναίος, Φανουράκης, Θεοδωσουλάκης, Μακράκης, Χατζηπαράσχος.