Μια ανάσα από το διπλό η Κ19 μέσα στην έδρα του ΠΑΟΚ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πραγματοποιώντας μια ακόμη καλή εμφάνιση και μάλιστα στην έδρα του πρωτοπόρου της βαθμολογίας, ΠΑΟΚ, η Κ19 του ΟΦΗ έφυγε από τη Θεσσαλονίκη με τον βαθμό της ισοπαλίας ( με σκορ 1-1)  για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31′ με τον Καλογήρου να πλασάρει, νικώντας τον Μακατουνάκη, έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Αδάμ.

Ο ΟΦΗ μπήκε πιο δυνατά στο β’ ημίχρονο και στο 51′ “άγγιξε” την ισοφάριση με την εκτέλεση φάουλ του Fallatah. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 68′, με ένα καταπληκτικό σουτ του Πιστικού εκτός περιοχής, το οποίο δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο αντίπαλος γκολκιπερ.

Πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90΄, η ομάδα μας είχε δοκάρι με τον Φανουράκη, ενώ στην επαναφορά ο Fallatah δε βρήκε στόχο από κοντινή απόσταση, με το 1-1 να μένει ως το τέλος.

Κ19 ΟΦΗ (Μ.Πατεμτζής) – Μακατουνάκης, Χνάρης, Χότζα, Ρολάκης, Μάρα (18′ Σαλούστρος), Σημαντηράκης, Αποστολάκης, Πιστικός (75′ Φανουράκης), Γανόπουλος (46′ Ζαχαριουδάκης), Θεοδοσουλάκης, Fallatah.