Ο ΟΦΗ έκανε το καθήκον του και στην Καρδίτσα! - Ofi FC

Ο ΟΦΗ έκανε το καθήκον του και στην Καρδίτσα!

ΓΕΝΙΚΑ

Ο ΟΦΗ έκανε το καθήκον του και στην Καρδίτσα.

Πήρε τη νίκη με 0-2 στο τελευταίο του εκτός έδρας παιχνίδι στη φετινή χρονιά και έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί του και τη γενικότερη πορεία πρωταθλητισμού που κάνει στο δεύτερο γύρο.

Το παιχνίδι ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, με μοναδικό κίνητρο για τον ΟΦΗ να κρατήσει την 4η θέση.

Και το πέτυχε, δίχως προβλήματα. Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και στα 90 λεπτά απο τον αντίπαλο του, πέτυχε δυο ωραία γκολ με τους Βουό (31′) και Μιλοσάβλιεφ (66′), μετά απο ισάριθμες σέντρες του Βαλλιάνου, ενώ είχε ευκαιρίες και για περισσότερα τέρματα.

Πλέον ο ΟΦΗ, θέλει να κλείσει τη χρονιά, με μια ακόμη νίκη την Κυριακή με τον Αιγινιακό στο Γεντί Κουλέ.

Διαιτητής: Δραγάτης (Χαλκιδικής)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Γεωργαντζάς, Καραγιάννης, Τζάνης, Μάιγκα, Δημόπουλος, Σμίλτος, Χαλκιαδάκης, Βουκομάνοβιτς (78′ Τζέκος), Ξέρρας (51′ Ντεμπελέ), Μπιτέλης, Μυργιώτης (67′ Τζέλλος).

Στον πάγκο: Κουτσόπουλος, Τσιλούλης, Τζέκος, Ντεμπελέ, Ντιατά, Ντάνκουα, Τζέλλος

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Δαύκος, Νάστος, Μιλοσάβλιεφ (82′ Μπουρσέλης), Όστοϊτς, Βουό, Μάνος, Κομεσίδης, Αντουκόρ (62′ Χίσι), Κιάσσος, Βαλλιάνος (88′ Κοιλιάρας), Όγκμποε.

Στον πάγκο οι: Στρέζος, Πάγκαλος, Βρετός, Μπουρσέλης, Κοιλιάρας, Χίσι, Κοντογιάννης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Τελευταίο φετινό εκτός έδρας παιχνίδι για τον ΟΦΗ.

Την επόμενη Κυριακή στην τελευταία αγωνιστική, υποδέχεται τον Αιγινιακό στο Γεντί Κουλέ και η χρονιά ολοκληρώνεται.

-Πολύ ζέστη στην Καρδίτσα. Περίπου 300 άτομα στις εξέδρες του γηπέδου της Καρδίτσας για την αναμέτρηση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο 15λεπτο με τον ΟΦΗ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων,αλλά χωρίς την μεγάλη φάση.

15′ Η πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Βαλλιάνου, διώχνουν ΄προ του Βουό, οι αμυντικοί της Αναγέννησης.

17′ Ο ΟΦΗ απειλεί με τον Οστοιτς, αλλά ο γκολκήπερ της Αναγέννησης, μπλοκάρει την μπάλα στην κεφαλιά του αμυντικού του ΟΦΗ, μετά το κόρνερ του Νάστου.

25′ Ο διαιτητής παίρνει το απαραίτητο ταιμ-άουτ για να δροσιστούν οι πάικτες των δυο ομάδων, λόγω της ζέστης.

29′ Η πρώτη φάση για τους γηπεδούχους. Ο Ξέρας σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Οστοιτς και κατέληξε κόρνερ.

31′ Το 0-1 για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Βαλλιάνου, καρφωτή κεφαλιά του Βουό, η μπάλα στα δίχτυα! Εξαιρετική σέντρα απο αριστερά απο τον ακραίο αμυντικό του ΟΦΗ και ωραίο τελείωμα απο τον Βουό!

35′ Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Μιλοσάβλιεφ να στρώνει όμορφα στον Κιάσσο,στο σούτ του τελευταίου,  η μπάλα φεύγει άουτ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1 Ο ΟΦΗ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

47′ Ο ΟΦΗ απειλεί με τον Μιλοσάβλιεφ, η μπάλα φεύγει άουτ.

50′ Φάουλ του Νάστου, κεφαλιά του Οστοιτς, μπλοκάρει ο γκολκήπερ της Καρδίτσας.

51′ Αλλαγή για τον ΑΣΑ. Εξω ο Ξέρρας, μέσα ο Ντεμπελέ.

53′ Διαδοχικά σουτ απο Μιλοσάβλιεφ και Βουό, μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα δεν μπαίνει γκολ!

57′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με τον Βουό, μετά απο ατομική προσπάθεια και σουτ του τελευταίου, που δεν βρήκε στόχο!

62′ Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Χίσι, έξω ο Αντουκόρ.

63′ Νέο τετ-α-τετ για τον ΟΦΗ με το Μάνο, αλλά το σουτ του τελευταίου έδιωξε ο κορυφαίος του ΑΣΑ ο γκολκήπερ Γεωργαντζάς.

66′ Γκολ για τον ΟΦΗ και 0-2. Ο Μιλοσάβλιεφ δίνει τη λύση στις χαμένες ευκαιρίες του ΟΦΗ. Με ωραίο πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα! Προηγήθηκε εξαιρετικός συνδιασμός Βαλλιάνου, Βουό, Ογκμποε. Ωραία φάση για τον ΟΦΗ, τόσο σαν δημιουργία, όσο και σαν εκτέλεση!

Ξανά-όπως και στο πρώτο γκολ-απο σέντρα του Βαλλιάνου το γκολ του ΟΦΗ!

67′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΣΑ. Στη θέση του Μυργιώτη, ο Τζέλλος.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Μάινγκα.

78′ Τρίτη αλλαγή για τον ΑΣΑ. Στη θέση του Βουκομάνοβιτς, ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ Δήμος Τζέκος.

82′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Μιλοσάβλιεφ, ο Μπουρσέλης.

83′ Σούτ του Μάνου, μπλόκαρε ο γκολκήπερ της Καρδίτσας.

85′ Ο Ηρακλειώτης  Χαλκιαδάκης σουτάρει άουτ απο καλή θέση.

88′ Τρίτη αλλαγή απο το Νίκο Παπαδόπουλο. Ο Κοιλιάρας στη θέση του Βαλλιάνου.

90′ Σούτ του Μάνου, μπλοκάρει ξανά ο γκολκήπερ της Καρδίτσας.

Τελικό αποτέλεσμα 0-2. Μια ακόμη νίκη του ΟΦΗ!

Πηγή φωτογραφίας: karditsasport.gr