ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-2

ΓΕΝΙΚΑ

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν ΟΦΗ και Παναιτωλικός σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής των playouts της Super League.

Η ομάδα μας απείλησε με τον Neira στο 8′, ενώ στο 18′ άνοιξε το σκορ με τον Sardinero. Ο Βούρος έδωσε στον Κοροβέση, εκείνος έκανε τη σέντρα για τον Sardinero, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Knett για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Ο Παναιτωλικός μπήκε πιο δυνατά στο β’ ημίχρονο, όμως η ομάδα μας ήταν αυτή που έφτασε μια “ανάσα” από το 2-0. Στο 54′ ο Mellado βγήκε απέναντι από τον Knett και σούταρε, με τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων να έχει απάντηση.

Στο 70′ οι Αγρινιώτες ισοφάρισαν με τον Βέργο, μετά από σέντρα του Diaz. O ΟΦΗ πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Sturgeon το 79′, όμως δυο λεπτά αργότερα ο Παναιτωλικός ισοφάρισε εκ νέου με τον Tahar, να νικά από κοντά τον Waterman, για το τελικό 2-2.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Waterman, Sakor, Μαρινάκης, Neira (65′ Μπαλογιάννης), Βούρος (75′ Weiss), Διαμαντής (46′ Selimovic), Γιαννούλης, Γιάννου (46′ Γιάννου), Sardinero (63′ Sturgeon), Mellado, Κοροβέσης.